Nawet kamień się uśmiechnie! Impro Atak czyli dwugodzinna terapia śmiechem!

helJuż dawno tak dobrze nie bawiłam się w teatrze. „Impro Atak” w łódzkim Teatrze Nowym to dwie godziny wspaniałej zabawy, relaksu i „terapii” śmiechem.Spektakl oparty jest na spontaniczności aktorów i publiczności. Nie ma jednak żadnego wyrywania widzów „do odpowiedzi”, czego ja osobiście nie lubię.

Zasady tego typu przedstawień opracował Keith Johnstone – angielski reżyser, pisarz, instruktor teatralny,autor książki „IMPRO-spontaniczne kreowanie świata”. jeden z największych autorytetów w dziedzinie improwizacji.

O tym jak przebiegać będzie zabawa decyduje publiczność, dlatego nie ma dwóch jednakowych spektakli. Bardzo trudnym, wymagającym niesamowitej inteligencji, poczucia humoru i błyskotliwości zadaniem aktorów jest zagranie postaci, jakie widzowie wymyślą i scen, o jakie poproszą. Widz podgląda niejako proces tworzenia poszczególnych scen, a nie łatwo zagrać np…… białą laskę niewidomego, która musi uruchomić…… helikopter. Jak widać pomysły z widowni są niejednokrotnie absurdalne, a efekt całkowicie nieoczekiwany śmieszy do łez.

Atmosfera wspaniała -bawi się publiczność, bawią się aktorzy, a po wyjściu z teatru dość długo jeszcze bolą szczęki od śmiechu. Opowiedzieć trudno, trzeba przeżyć na własnej skórze. Brawa dla pomysłodawców i wykonawców: Jacka Stefanika, Kamili Selwerowicz,  Jolanty Jackowskiej Michała Bielińskiego i Wojtka Oleksiewicza i oczywiście dla Sławomira Bartkiewicza który „oprawia” muzycznie przedstawienie za pomocą beat boxu czyli rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy:ust, języka, krtani, gardła i przepony.

Warto! Każdemu przyda się terapia śmiechem!

1 thought on “Nawet kamień się uśmiechnie! Impro Atak czyli dwugodzinna terapia śmiechem!

  1. adam

    Sztuka IMPRO ATAK w mojej ocenie to największe rozczarowanie. Płaski, głupi żart, który niestety nie przypadł mi do gustu. Ale na szczęście każdy ma inny gust.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.