Co to znaczy mieć swój styl?

„Styl to prosty sposób mówienia rzeczy skomplikowanych”.  Jean Cocteau

Styl daje poczucie pewności siebie. Jeśli dobrze się czujesz w tym, co masz na sobie i inni spojrzą na ciebie z uznaniem.

Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego niektórych ludzi tak dobrze zapamiętujemy, inni zaś sprawiają wrażenie przezroczystych, mimo pięknych oczu, włosów i zgrabnej sylwetki.

p22

Styl to coś znacznie więcej, niż wiedza, jaką torebkę czy buty dobrać do danej sukienki; to część stylu naszego życia. Musimy zdawać sobie sprawę, kim jesteśmy, jak reagujemy na określoną sytuację, co lubimy, a czego nie znosimy i dlaczego.

Pamiętaj, że jesteś niepowtarzalna!

Niezależnie od tego, czy odwiedziłaś krawcową, fryzjera, makijażystkę i jubilera, by pomogli ci cudownie wyglądać, liczy się, abyś czuła się sobą.

Styl indywidualny, wypływa z naszej psychiki i stosunku do życia.

p42

Każdy z nas go ma, tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. My, kobiety w większości lubimy eksperymentować, próbujemy nadążać za modą, stąd często gubimy to, co naprawdę dla nas ważne.

Nie ma stylów gorszych czy lepszych, ale w każdym można być ubranym dobrze lub źle. Osoby, które umieją zaprezentować to, co najlepsze w ich stylu to kobiety, które pamiętają o zasadzie harmonii. Problem tkwi głównie w tym, że szukamy strojów nie zastanowiwszy się najpierw, co tak naprawdę się nam podoba, a co nie i jakie są nasze potrzeby. A przecież to my wiemy najlepiej, co jest dla nas dobre. Często wierzymy jednak, że wie to od nas lepiej koleżanka, pani ze sklepu z odzieżą, mama. I to właśnie jest błędem.

p21

Pamiętam, że w pewnym momencie (na szczęście już dawno) moja koleżanka, której styl bardzo mi się podobał, wyjeżdżając za granicę przywoziła różne „szałowe ciuchy”. Miałyśmy wiele radości z przymierzania, a potem ona stwierdzała – w tym ci świetnie, a ja kupowałam. Parę takich rzeczy mam do dziś, doskonale nadają się bale przebierańców.

W następnych poradkach wizerunkowych odpowiedź na pytanie- co składa się na nasz indywidualny styl i charakterystyka sześciu stylów.

Rysunki autorstwa Honoraty Łukasik pochodzą z mojej książki „Bądź piękna i mądra czyli kompas w meandrach stylu i urody”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.