Czarna magia-biała magia

DSC_0264To dla mnie „czarna magia”. Wielokrotnie powtarzamy te słowa, kiedy coś nas przerasta. Nie umiem i nie  będę się w stanie  nauczyć.

Myślę,że jeśli czegoś bardzo chcemy i na czymś naprawdę nam zależy to prędzej czy później na pewno wkładając w to mnóstwo pracy- zgłębimy temat. Może nie staniemy się mistrzami w danej dziedzinie, ale podstawy opanujemy.

Dla mnie kiedyś czarną magią był dobór palet kolorystycznych, makijaż, jazda na nartach czy pływanie  i tysiąc innych rzeczy. Kiedy robiłam pierwszą stylizację ściąga leżała pod blatem biurka. Ileś prób, ileś przeczytanych książek, ileś upadków na stoku i udało się.

Oczywiście są dziedziny,  do których mamy tzw. smykałkę, są też takie, których nauka przychodzi nam bardzo trudno. Wszystko zależy  oczywiście (jeśli nie ma np. przeciwwskazań zdrowotnych) od tego jak bardzo chcemy, ile czasu poświęcimy i przede wszystkim jakie mamy nastawienie do wyznaczonego sobie celu. Poza tym zawsze można się kogoś poradzić, z kimś pogadać czy kogoś poobserwować.  Dobrze np. zaczynać dzień w pracy czy w domu od sprawy, którą najmniej mamy ochotę załatwić . Potem wszystko  inne wyda się proste. A jaka satysfakcja kiedy czarna magia zmienia się w białą magię!Resize of kot Wacek039

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.