Dla kobiet w stylu sportowym najważniejsza jest prostota i wygoda.

Styl sportowy

Styl daje poczucie pewności siebie. Jeśli dobrze się czujesz w tym, co masz na sobie, to także inni spojrzą na ciebie z uznaniem.

Dla kobiet w stylu sportowym najważniejsza jest prostota i wygoda.

   sukienkasport4

 

Fryzury – proste, włosy dobrze przystrzyżone, czasem bardzo krótko, jeśli długie, to przeważnie rozpuszczone lub związane gumką lub frotką.agnieszka_furtak_5 -styl sportowy

 

Makijaż – nie jest im potrzebny do szczęścia, malują się wtedy, gdy muszą lub wymaga tego praca czy ochrona cery, a także na specjalne okazje, nigdy jednak nie będzie zbyt mocny.

 

Paznokcie – najczęściej raczej krótkie, jeśli lakier, to mało widoczny.

 

Szafa – T-shirty, spodnie, bluzy,

shirt-z-kapturem-dlugi-rekaw-ciemnoniebiesko-biel-welny-w-paski

    swetry, marynarki o sportowym kroju, kamizelki, buty na płaskim obcasie, kurtki, czapki, jeśli sukienki czy spódnice, to bardzo prosty wzór.

sukienka-sportowa2sukienka-sport3sukienka sportowa

Z ozdób niewiele biżuterii, o której często zapominają, za to sporo szali, szalików, apaszek. Bielizna zarówno dzienna, jak i nocna przede wszystkim wygodna, zwykła bawełniana, bez ozdób, np. koszulka spełniająca rolę staniczka lub na noc piżama.

 

Zainteresowania

Ponieważ sportsmenka wiele czasu poświęca na swoje hobby, jej przyjaciele to głównie ludzie, z którymi łączą ją wspólne zainteresowania, na przykład spływy kajakowe czy tenis. Czas wolny stara się spędzać aktywnie. Zwykle na wakacjach możemy ją zobaczyć grającą w siatkówkę czy biegającą po plaży, a nie leżącą za parawanem.

Kiedy dzwonisz do takiej kobiety, proponując wycieczkę, jest gotowa w godzinę. Gorzej, jeśli proponujesz uroczysty bankiet. Wtedy zaczyna się albo rozpaczliwe pożyczanie, albo wybór pada na prostą sukienkę (często jedyną na takie okazje) lub garnitur z bardziej wieczorowej tkaniny. Kobieta sportowa zwykle męczy się, gdy musi występować na wysokim obcasie, z reguły i tak o mocno umiarkowanej wysokości. Aktywny tryb życia i uprawianie sportu nawet w wieku dojrzałym powoduje, że mają świetną sylwetkę i kondycję.

agnieszka_furtak_1 -styl sportowy

 

Dobrze ubrana kobieta w stylu sportowym – zachwyca luzem, bezpretensjonalnością; patrząc na nią mamy wrażenie, że nawet pracując, na swój sposób się bawi.

agnieszka_furtak_4 - styl sportowy

Źle ubrana kobieta w stylu sportowym – może sprawiać wrażenie nieco zaniedbanej, (np. wystająca nitka, urywający się guzik), ponieważ tak naprawdę nie przywiązuje wagi do detali.

Rady:

  • sprawdzaj często stan swojej garderoby (przyszyte guziki, listwy itp.)
  • postaraj się uatrakcyjniać swój ubiór ciekawymi dodatkami: apaszką, szalem, paskiem, oryginalnym zegarkiem
  • nie kupuj piątej pary dżinsów, sprawdź, czy masz co włożyć na specjalne okazje
  • jeśli nie lubisz wzorów, wprowadź ciekawe zestawienia kolorystyczne poszczególnych elementów garderoby
  • nie daj się namówić na detale, których obecność z pewnością popsuje Ci najlepszą imprezę, np. torebkę z rączką – pewnie gdzieś zostawisz, a mocno „wylakierowana” fryzura sprawi, że skupisz uwagę na niej, a nie na zabawie
  • przy noszeniu tak zwanych „męskich” ciuchów pamiętaj, że odrobina kobiecości może tylko uatrakcyjnić twój wygląd.

Nasz styl wynika z naszej psychiki, powinien stanowić tzw. drugą skórę. Niektórzy ludzie jednak bardzo lubią zmiany. Jeśli chcesz więc być czasem sportowa, innym razem romantyczna, a jeszcze kiedy indziej klasyczna to twój wybór. Stosuj zatem luz i wygodę np. tylko podczas weekendów, czy wakacji lub do swojego głównego stylu wprowadzaj elementy innych stylów. Uważaj jednak, bo mieszanie stylów wcale nie jest łatwe i może sprawić, że zgubisz to, co najważniejsze, czyli bycie sobą.

Zdjęcia  z modelką Agnieszka Furtak

stylizacja -moja

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.