O-powiastki lekko terapeutyczne”Podział ról”-część pierwsza

Podział ról(1)

Dawno, dawno temu Władca tego świata postanowił podzielić role między poddanych sobie ludzi. Chciał, aby wszystkie cztery żywioły miały w nich oparcie i żaden nie wywyższał się nad pozostałe .

IMGP4251Pierwszy przyszedł do Władcy Ogień .Płonął , strzelał iskrami, już samo spojrzenie na niego sprawiało, że chciało się działać, dawał energię i ciepło.

Władca wybrał z ludzi grupę mężczyzn odważnych, silnych i energicznych.

-Oni będą ci służyć – to wojownicy .Będą nakręcać maszynę dziejów, swą aktywnością pobudzać do działania innych.

Ogień buchnął radośnie z ogromną siłą. Miał już swoich współpracowników. Mógł rozpocząć powierzone mu zadanie .

IMGP0668Po ogniu cicho dopłynęła do Władcy Woda. Wybrał i dla niej grupę mężczyzn. W ich oczach zauważyć można było tęsknotę, a głębokie spojrzenie każdego z nich dawało nadzieję na odkrywanie ciągle czegoś nowego, nieznanego.

-To poszukiwacze. Tak, jak ty Wodo, nie będą nigdy chodzić przetartymi szlakami, będą ciągle szukać czegoś nowego, błądzić, walczyć z wiatrakami, marzyć o nieznanym. Woda wydawała się zadowolona. Takich właśnie trzeba jej było towarzyszy .

099Ziemia pojawiła się jako trzecia .Władca spojrzawszy na jej spokojną twarz powiedział

-Ty jesteś ostoją dla wielu.

Wybrał dla niej trzecią grupę mężczyzn.

-To osadnicy. Oni zasiedlą Ziemię, będą na niej pracować, zbierać plony, pomogą jej zakwitać, owocować i odpoczywać. Będą jej solą, solą ziemi.

I Ziemia odeszła zadowolona .

069Nagle wszystko poruszyło się, zadrżało ,zaszumiało. Przed Władcą stanęło Powietrze dające orzeźwiający chłód i głębię oddechu.

-Widzę, że dla mnie nie zostawiłeś władco już żadnego mężczyzny. Czyż bym miało pracować samo?

-Mylisz się, nie będziesz działać samotnie. Oto twoje towarzyszki. Przed Powietrzem stanęły kobiety.

-Bez ciebie – powiedział Władca zwracając się do czwartego z żywiołów – Ogień nie zapłonie, Woda nie ruszy z miejsca, a Ziemia nie wykarmi swoich mieszkańców. Dlatego wybrałem dla ciebie właśnie kobiety. To one będą towarzyszyć zarówno wojownikom, poszukiwaczom jak i osadnikom. Ich intuicja pozwoli im wybrać odpowiednich partnerów, którym pomogą realizować postawione przed nimi zadania.

-Wierzę w twą mądrość, Władco – odpowiedziało Powietrze. Myślę, że to dobry wybór. Kiedy zmienię się w wiatr, pomogę im wszystkim odpowiednio dobrać się w pary.

-Praca skończona – pomyślał Władca .Teraz każdy z żywiołów ma już swoich pomocników. To początek życia.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.