Opowiastki lekko terapeutyczne -„Szczęśliwe związki” – część druga

Szczęśliwe związki(2)

***

Przez wieki kobiety i mężczyźni wypełniali swoje zadania pomagając czterem żywiołom. Łączyli się w pary i znając swoje powołanie czuli się szczęśliwi.

Kobiety wojowników nie miały łatwego życia. Gdy tamci opracowywali strategię nowych bitew, musiały cierpliwie czekać z przygotowanymi posiłkami,IMGP0184 gdy wyruszali ciągle stawiając sobie nowe cele, aby przezwyciężyć przeszkody, bały się o nich, ale wiedziały, że jako współpracownice powietrza muszą podsycać ich odwagę, wolę walki, a wtedy ich mężczyźni wrócą do nich na krótko, ale w ich ramionach odnajdą czułą namiętność, a więc to, na co czekały .Podziwiały swoich mężczyzn, a ich podziw dodawał blasku wojownikom.

Tak, oni potrzebowali cierpliwego czekania i podziwu po wygranej bitwie. Gdy zaś nie udało się wygrać, miłości, ciepła i wyrozumiałości, które najlepiej leczyły rany poniesione w walce.

Kobiety poszukiwaczy musiały godzinami wysłuchiwać planów i marzeń o podróżach, o nowych lądach, wynalazkach, odkryciach i dziełach .Były zawsze przy swoich mężczyznach. Tak, jak prąd rzeki umiera bez wiatru, tak ich mężczyźni potrzebowali ich obecności, gdy odkrywali coś nowego.

Czasem musiały wraz z nimi biegać po łąkach, wspinać się na wysokie szczyty gór ,innym razem ślęczeć IMGP4316nad grubymi tomami ksiąg zawierającymi mądrość tego świata ,przygotowywać płótna pod nowe obrazy, zawsze towarzyszyć im w realizacji pomysłów, które wydawały się najpierw nierealne, aby w końcu stać się rzeczywistością.

To one kobiety poszukiwaczy przeżywały jednak wspaniałe chwile – romantyczne spacery, rozmowy przy księżycu, radość ze wspólnego picia herbaty w ogrodzie czy wina w maleńkiej podmiejskiej winiarni. To one dostawały najoryginalniejsze prezenty- symfonie, etiudy, wiersze, obrazy, mapy nowych lądów.

Kobiety osadników dzieliły z nimi pracę, radość z dorodnych plonów i smutek, kiedy grad zniszczył łan żyta. Ich życie przebiegało spokojnie, może nawet trochę monotonnie, wyznaczane porami roku. IMGP0038Osiągnęły jednak spokój u boku swoich mężczyzn. Nie wiedziały, co to lęk i tęsknota . Były tak potrzebne swoim mężczyznom, jak powietrze potrzebne jest do życia wszystkim stworzeniom na ziemi .

Władca świata patrząc z góry na swoje dzieło cieszył się, że tak mądrze wszystkich obdzielił.

Biegły lata, mijały wieki i niektórych ludzi zaczęło nudzić to, że wszystko przebiega tak zgodnie z planem Władcy. Zaczęli myśleć jakby wprowadzić zmiany. Uznali, że są już na tyle mądrzy i przebiegli, że mogą zmienić przeznaczenie. Postanowili służyć innym żywiołom, nie tym, którym powierzył ich władca świata. Poszukiwacze stali się osadnikami, osadnicy wojownikami, kobiety osadników połączyły się z poszukiwaczami, a poszukiwaczy z wojownikami.

Na początku wydawało im się, że to, iż sami zadecydowali, da im szczęście. Szybko jednak zrozumieli, że najważniejsze, to znając swoją drogę nie zbaczać z niej nigdy.IMGP3316 Odwrotu jednak nie było.

Do dziś z zazdrością patrzą na tych, którzy służąc wybranym dla nich przez Władcę świata żywiołom umieją cieszyć się z życia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.